Ακόμα Σκοράρει!!! ……. Ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας έριξε 14 στον Άγιο Μάμα

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Συντριβή για τους φιλοξενούμενους

Την Κυριακή 2 Νοεμβρίου διεξήχθηκε η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Ο Κέδρος σκόραρε δεκατέσσερις φορές απέναντι στον Άγιο Μάμα Ξυλιάτου. Οι φιλοξενούμενοι ήρθαν στο γήπεδο με μόνο εννέα  ποδοσφαιριστές, και ετσι ήταν αρκετά δύσκολο να αντεπεξέλθουν απέναντι στην ομάδα μας.

Από την αρχή του αγώνα οι ποδοσφαιριστές μας ήταν πολύ σοβαροί και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του Μιχάλη Πασχάλη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ηλία Χ΄Ιωσήφ.Στο  11΄οι φιλοξενούμενοι έκαναν γρήγορη αντεπίθεση και το σουτ που έκανε ο επιθετικός της ομάδας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 16΄ο Αρμάντος σκόραρε το 2-0 με δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Στο 17΄ο Μιχάλης Πασχάλης έκανε το 3-0 με δυνατό σουτ μετά από κόρνερ . Στο 21΄ο Αντώνης έκανε το 4-0 και στο 23΄ο Γιώργος Πιττής έκανε το 5-0 με σουτ. Στο 28΄ο Αντώνης ανέβασε το σκορ στο 6-0 , το 7-0 ήρθε στο 31΄από τον Ηλία Χ΄Ιωσήφ, Στο 34΄ο Μιχάλης Πασχάλης έκανε το 8-0 και στο 39΄ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ έγραψε το 9-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας συνέχισαν να είναι σοβαροί  στο παιχνίδι τους , με τους νεαρούς που πέρασαν στον αγώνα να αφήνουν πολύ καλές εντυπώσεις. Στο 48΄ο Γιώργος Πιττής σκόραρε το 10-0 και στο 57΄ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ έκανε το 11-0.Στο 64΄ο Κυριάκος ανέβασε το σκορ στο 12-0 . Στο 68΄ο νεαρός Σωτήρης Χατζηχριστοδούλου κέρδισε πέναλτι όταν μετά από γρήγορη αντεπίθεση τον ανέτρεψε αντίπαλος αμυντικός. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο νεαρός Μαρίνος Χατζηχριστοδούλου ο οποίος ήταν εύστοχος κάνοντας το 13-0.Το κερασάκι στην τούρτα , έβαλε ο Κυριάκος όταν στο 70΄σκοραρε το 14-0.

Ο Κέδρος βρίσκεται στην πρώτη θεση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς σε 5 αγώνες.

Η Ε.Μ.Ανθούπολης κέρδισε τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη με 3-2