Έχασε ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Έχασε Πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα

Την Κυριακή 30 Μαρτίου ο Κέδρος αντιμετώπισε το Κ.Ν.Κούλας Κολοσσίου για την προημιτελική φάση του πρωταθλήματος πρωταθλητριών της  Σ.Τ.Ο.Κ.

Στο Μαρώνι έγινε ένας πολύ καλός αγώνας παρά τον δυνατό αέρα που έπνεε όλο το ενενηντάλεπτο.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 8΄με τον Σταύρο. Οι αντίπαλοι ισοφάρισαν στο 39΄.Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ 65΄. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σταύρος σκόραρε το 2-2. Το 3-2 για τους αντιπάλους ήρθε στο 71΄.

Στο τελευταίο λεπτό ο Κέδρος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σάκη. Ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ ανέλαβε την εκτέλεση , αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια . Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ομάδα μας εκτός συνέχειας της διοργάνωσης.

Τώρα η ομάδα μας επικεντρώνεται στην προσπάθεια για τους αγώνες ένταξης στην Δ΄Κατηγορία της Κ.Ο.Π. Οι αγώνες αυτοί θα ξεκινήσουν στο τέλος του μηνός Απριλίου.