Ε.Μ.ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ VS ΚΕΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΚΥΛΛΟΥΡΑΣ - ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ Χ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΣΚΟΡΑΡΑΝ ΤΑ ΓΚΟΛ

Την Κυριακή 28 Δεκεμβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε την Ε.Μ.Ανθούπολης για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Οι δυο ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν από ένα γκολ και να πάρουν ένα βαθμό στο κυνήγι του τίτλου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα με τον Βάσο Ανδρέου. Στη συνεχεία οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα αλλα ο εξαιρετικός τερματοφύλακας του Ε.Μ.Α. (Σίφης) κατέβασε τα ρολά κυριολεκτικά και δυσκόλεψε πολύ το έργο των επιθετικών του Κέδρου.

Το 1-1 ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας εκτέλεση φάουλ (έξω από τη μεγάλη περιοχή ) του Σταυρού Στηλιανίδη.

Ο Κέδρος συνεχίζει να προηγείται στη βαθμολογία με 31 βαθμούς και η Ε.Μ.Α. βρίσκεται στη 2η θέση με 26.