Καλπάζει ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

3-0 κέρδισε τον Απόπ Παλαιχωρίου

Την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Απόπ Παλαιχωρίου για την η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 3΄όταν ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή , ο Μιχάλης Πασχάλης παρενέβη στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίκτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο 8΄ο Μιχάλης Πασχάλης σκόραρε το 2-0 ενώ στο 10΄ο Αρμάντος έκανε το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο Κέδρος συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το 45΄

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μιχάλης Πασχάλη σκόραρε το τρίτο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0 για την ομάδα μας. Το γκολ αυτό μπήκε στο 69΄του αγώνα. Μέχρι το τέλος του 90λέπτου ο Κέδρος είχε αλλα δυο δοκάρια με τον Μιχάλη Πασχάλη όπως και κάποιες άλλες πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ.

Ο Κέδρος βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 30 βαθμούς.

ΚΕΔΡΟΣ Αγ.Μαρ. Σκυλλούρας – ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου 3-0

Ο Ροτσίδης Μάμμαρι, ο Ευαγόρας Παλληκαρίδης Αγίων Τριμιθιάς, ο Απόλλων Λυμπιών και ο ΠΑΟ Κάτω Μονής έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

Στο εφηβικό πρωτάθλημα οι μικροί του Κέδρου κέρδισαν 3-0 εκτός έδρας την Δόξα Παλαιομετόχου.Τα γκολ για την ομάδα μας σκόραραν οι Μαρίνος Χατζηχριστοδούλου (2) και Χρίστος Τουραπής (1)

Ο Κέδρος U17 βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμού.

Ο Κορμακίτης U17 έχασε 4-2 από τον Παρθενώνα Προσφ. Λατσιών