Ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας έχασε από την Κόρνος FC και έμεινε εκτός συνέχειας στο Πρωτάθλημα Ένταξης της Σ.Τ.Ο.Κ.

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Έχασε και η Ε.Μ.Ανθούπολης από τον Ονήσιλλο Σωτήρας

Την Τετάρτη 6 Μαΐου ο Κέδρος αντιμετώπισε την Κόρνος FC για την φάση των δεκαέξι του πρωταθλήματος ένταξης της Σ.Τ.Ο.Κ.Η ομάδα μας έχασε τον αγώνα αφού αναγκάστηκε να αγωνιστεί το δεύτερο ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές , όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιώργος Πιττής στο 44 του πρώτου ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του αγώνα οι αντίπαλοι μπήκαν πολύ επιθετικά και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό.Στο 18 η ομάδα μας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χάρη.Στο 44 ήρθε η αποβολή του Γιώργου Πιττή και στο αμέσως επόμενο λεπτό οι αντίπαλοι πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 50΄με τον Σταύρο αλλά τρία λεπτά αργότερα μετά από λάθος μπαλιά προς τα πίσω του Ηλία Χ΄Ιωσήφ ο Κόρνος έκανε το 3-2. Αρκετά λάθη έκανε η διαιτησία εις βάρος της ομάδας μας κάτι που εκνεύρισε αρκετά τον προπονητή του Κέδρου Ρόμικ Καχατρίαν και μετά τις διαμαρτυρίες του προς τον βοηθό αποβλήθηκε από το γήπεδο. Οι ποδοσφαιριστές μας είχαν τα ψυχικά αποθέματα πίεσαν αρκετά τους αντιπάλους και στο 74΄καταφεραν  να ισοφαρίσουν εκ νέου σε 3-3 με τον Χάρη. Κάπου η κούραση και το μη καθαρό μυαλό στους ποδοσφαιριστές μας έφεραν το 4ο γκολ για τους αντιπάλους μετά από αδράνεια στην μεσοαμυντική γραμμή.  Τα τελευταία λεπτά οι ποδοσφαιριστές του Κόρνου έπεφταν συνεχώς κάτω για να σταματούν την πίεση που εξασκούσε η ομάδα μας και το τελικό σφύριγμα δεν άργησε να έρθει.

Αν και απογοητευμένοι από την ήττα οι ποδοσφαιριστές μας , οφείλουμε να τους συγχαρούμε για την εξαιρετική τους προσπάθεια και σε αυτόν τον αγώνα.

Η Ε.Μ.Ανθούπολης έχασε με 3-1 στην παράταση από τον Ονήσιλλο Σωτήρας μετά από την ημίωρη παράταση και έμεινε εκτός συνέχειας του πρωταθλήματος ένταξης .