ΚΕΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΚΥΛΛΟΥΡΑΣ – Ισόπαλος με τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη Αγίων Τριμιθιάς

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Με πολύ άσχημη εμφάνιση έμεινε στο Χ

Την Κυριακή 4 Ιανουαρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη Αγίων Τριμιθιάς , για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε καλά είχε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 19 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σταύρου από δεξιά , ο Φίνος Μελάς κατέβασε τη μπάλα με το κεφάλι και ο Κώστας την έστειλε στα δίκτυα των φιλοξενούμενων. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές μας πίεσαν χωρίς όμως να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήρθε με γκολ από τα αποδυτήρια , όταν ο Φίνος με όμορφη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα  αλλά υποδείχτηκε , από τον επόπτη , λανθασμένα σε θέση οφσάιντ . Από το σημείο αυτό και μετά οι ποδοσφαιριστές μας ίσως να έκαναν την χειρότερη εμφάνιση τους μέχρι σήμερα στο πρωτάθλημα. Οι αντίπαλοι πίεσαν αρκετά και στο 62΄μετα από γρήγορη αντεπίθεση κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ σε 1-1. Οι αντίπαλοι ποδοσφαιριστές έχασαν ακόμα τέσσερις κλασικές ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα αλλά ήταν άστοχοι στην τελική.

Τα τελευταία πέντε λεπτά η ομάδα μας ξύπνησε και έχασε δυο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Σταύρο.

Το τελικό σφύριγμα βρίσκει την ομάδα μας να παραμένει στη κορυφή της Βαθμολογίας με 32 βαθμούς , μόλις τρεις περισσότερους από την Ε.Μ.Ανθούπολης που κέρδισε τον ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου με 1-3 εκτός έδρας και τον Ροτσίδη Μάμμαρι που κέρδισε με 1-0 την ΟΧΕΝ Περιστερώνας που έχουν από 29 βαθμούς.

Για το εφηβικό πρωτάτθλημα η ομάδα του Κέδρου U17 κέρδισε τον Ροτσίδη Μάμμαρι U17 με το σκορ 13-0

20150104_141314 20150104_150117 20150104_142956 20150104_150126 20150104_154010 20150104_153940 intro 20150104_154133 3 2 1 4 5 6