ΚΕΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΚΥΛΛΟΥΡΑΣ – ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Πολύ καλύτερος ο Κέδρος ... 3-0 την Οχέν

Την Κυριακή 26 Οκτωβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε  την Οχέν Περιστερώνας για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Η ομάδα μας που ήταν πολύ καλύτερη από τους αντιπάλους κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όπου μετά από όμορφη  σέντρα του Ηλία Χ΄Ιωσήφ ο Μιχάλης Πασχάλης έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα. Στο 34ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ήταν η σειρά του Ηλία Χ΄Ιωσήφ να σκοράρει , με όμορφη κεφαλιά, μετά από σέντρα του Στέφανου από αριστερά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κέδρος συνέχισε να έχει το πάνω χέρι και στο 70ο λεπτό ο Μιχάλης Πασχάλης σκόραρε το 3-0. Στη φάση αυτή η ομάδα μας κέρδισε κόρνερ από δεξιά. Ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ έδωσε την μπάλα στον Jack ο οποίος έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι όπου καραδοκούσε ο Μιχάλης Πασχάλης και με απευθείας σουτ η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στον αγώνα εξαιρετική εμφάνιση είχαν για ακόμα μια φορά στο κέντρο οι Αρμάντος και Jack. Πολυ καλοί στην άμυνα οι Γιάννος Αναστάση και Κώστας. Στην επίθεση αρκετά καλή εμφάνιση από τους Μιχάλη Πασχάλη και Ηλία Χ΄Ιωσήφ.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.

3 2 1 4 5 6 7

Η Ε.Μ.Ανθούπολης κέρδισε τον ΠΑΟ Κάτω Μονής με 3-1

Στην ενιαία Κατηγορία ο Κορμακίτης κέρδισε εκτός έδρας  τον Διγενή Μοσφιλωτής με 0-9