Ο ΚΕΔΡΟΣ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΤΩΣΗ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Είναι η τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική που δεν παίρνει το τρίποντο – Έχασε από το ΘΟΙ Καπέδων με 2-1

Την Κυριακή 11 Ιανουαρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας έχασε από το ΘΟΙ Καπέδων με 2-1. Η ομάδα μας είναι για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική που δεν καταφέρνει να πάρει το τρίποντο και έχασε το πλεονέκτημα των 5 βαθμών διαφοράς από τον δεύτερο που είχε στη βαθμολογία. Ο Κέδρος και στον αγώνα με το ΘΟΙ Καπέδων δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και αυτό πρέπει να προβληματίσει όλους στο τεχνικό τμήμα όσο και στο δ.σ. του σωματείου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τέρματα που σημείωσαν στο 10΄και στο 35΄. Στο πρώτο ημίχρονο η ποδοσφαιριστές μας έκαναν για ακόμα μια φορά πολύ άσχημο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κέδρος πίεσε αρκετά και έχασε κάποιες ευκαιρίες αλλα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-1 στο 80΄με γκολ του Μιχάλη Πασχάλη μετά από όμορφη πάσα του Ηλία Χ΄Ιωσήφ.

Πολύ κακός ήταν και ο διαιτητής του αγώνα αφού ο Κύριος Ανδρέας Κάντης έκανε πάρα πολλά λάθη εις βάρος της ομάδας μας. Στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων το οποίο ήρθε μετά από εκτέλεση φάουλ , ο επιθετικός που σκόραρε με το κεφάλι , έσπρωξε τον τερματοφύλακα μας μέσα στη μικρή περιοχή και έπρεπε να υποδειχτεί το φάουλ.

Μεγάλος προβληματισμός υπάρχει στο δ.σ. του σωματείου αλλα και στον κόσμο του Κέδρου για αυτή τη συνεχόμενη αγωνιστική πτώση , και πρέπει να ληφθούν μέτρα άμεσα για την αγωνιστική ανάκαμψη της ομάδας.

Η Ε.Μ.Ανθούπολης κέρδισε τον Απόλλων Λυμπιών με 3-0 και έπιασε τον Κέδρο στην Πρώτη θέση αφού οι δυο ομάδες έχουν 32 βαθμούς.Στην Πρώτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε και ο Ροτσίδης Μάμμαρι που πήρε την νίκη με 3-0 χωρίς αγώνα αφού ο Άγιος Μάμας Ξυλιάτου αποχώρησε από το Πρωτάθλημα.

14η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΥΑΓ.ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγίων Τριμιθιάς – ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου  3-0

Ε.Μ.Ανθούπολης – ΑΠΟΛΛΩΝ Λυμπιών  3-0

ΑΓΙΟΣ ΜΑΜΑΣ Ξυλιάτου – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι   0-3 (Χωρίς αγώνα – Ο Αγιος Μάμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

ΟΧΕΝ Περιστερώνας - ΧΡ.Κ.Ν.Π.Παλαιομετόχου«ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ»  3-0 (Χωρίς αγώνα- Ο Δικέφαλος αποχώρησε από το πρωτάθλημα

ΘΟΙ Καπέδων - ΚΕΔΡΟΣ Αγ.Μαρίνας Σκυλλούρας   2-1

ΕΘΝΙΚΟΣ Δευτεράς – ΠΑΟ Κάτω Μονής  7-0