ΚΕΔΡΟΣ - ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

ΚΕΡΔΙΣΕ 4-3 ΤΟΝ ΑΠΟΠ ΠΑΛΑΙΧΩΡΙΟΥ

Νίκη - πρόκριση στους 4 του κυπέλου ΕΠΟΠΛ για τον ΚΕΔΡΟ στον  σημερινό αγώνα όπου επικράτησε με 4-3 του Αποπ ΠαλαιχωρΊου. Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 αλλά κατάφερε  να το κάνει ντέρμπι αφού στο 88 και 94 ο αντίπαλος ισοφάρισε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Στο πρώτο 15' της παράστασης ο Αποπ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-2 και στην επόμενη φάση η ομάδα μας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές αφού είδε την Κόκκινη κάρτα ο Ερμής Σαμάνης. Στα τελευταία 15 λεπτά οι ποδοσφαιριστές μας κατέθεσαν ψυχή μέσα στο γήπεδο , και με δύο γκολ έφεραν τα τα κάτω πάνω και την πρόκριση για την ομάδα μας.
Σκόρερ 2 Σταύρος Στυλιανίδης, 1 Ανδρέας Τσιατίνης και 1 ο Φινος Μελάς όπου με κεφάλια πέτυχε το γκολ της πρόκρισης.
Ευχαριστούμε το κόσμο που για ακόμα ένα παιχνίδι βρίσκεται δίπλα στην ομάδα μας και στηρίζει τους ποδοσφαιριστές μας.