Νικηφόρο πέρασμα και από το Καϊμακλί ο ΚΕΔΡΟΣ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Όχι με ένα αλλά με δύο γκολ από τα αποδυτήρια και συγκεκριμένα στο 2’ και στο 3’ ξεκίνησε ο Κέδρος το παιχνίδι του περασμένου Σαββάτου απέναντι στην Πρόοδο Καϊμακλίου – σκορ 0-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα παρά τη σωρεία ευκαιριών που δημιούργησε και έχασε η ομάδα μας και αν υπάρχει κάτι το οποίο θα πρέπει να απασχολήσει την τεχνική ηγεσία είναι αυτό.

Η ομάδα μας ευτύχησε να σκοράρει στο δεύτερο λεπτό με τον Στέφανο Λιβέρα μετά από ωραία σέντρα του Θεόδωρου Παπανικολάου ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτο ήτανε η σειρά του Παπανικολάου να χρηστεί σκόρερ αφού πρώτα είχε κλέψει την μπάλα από τον τερματοφύλακα της Προόδου σε μια ασυνεννοησία της αντίπαλης άμυνας.

Στα θετικά καταγράφεται η γενική κυριαρχία της ομάδας μας μέσα στον αγωνιστικό χώρο με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας – γεγονός που της επέτρεψε να δημιουργήσει πληθώρα ευκαιριών παρά το γεγονός ότι δεν ευτυχήσαμε να πανηγυρίσουμε περισσότερα γκολ με κορυφαίες στιγμές την προ κενής εστίας αστοχία του Γεωργίου και το δοκάρι του Παπανικολάου λίγα λεπτά αργότερα. Στα θετικά επίσης καταγράφονται και οι προσθήκες Ιανουαρίου αφού Στέφανος Λιβέρας και Σίμος Κίττος δώσανε για ακόμα μια φορά διαπιστευτήρια παικτών ποιότητας οι οποίοι θα μπορέσουν να βοηθήσουν σημαντικά το ήδη υπάρχον και ποιοτικό υλικό που συνέθεσε ο Ιωνάς Κουσιής.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την ερχόμενη Κυριακή στην έδρα μας στον Κοτσιάτη απέναντι στην Κορνος FC στο οποίο προσδοκούμε να πανηγυρίσουμε ακόμη ένα τρίποντο το οποίο θα κρατήσει την ομάδα μας σε καθαρά ακτίνα βολής από την τρίτη θέση η οποία οδηγεί στην Γ κατηγορία.