Πεντάρα ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Κέρδισε 5-0 τον Εθνικό Δευτεράς

Την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Εθνικό Δευτεράς για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο αγώνας έγινε στην προσωρινή έδρα της ομάδας μας στον Κοτσιάτη όπου παρά την αρκετή βροχή που έριξε το Σαββατοκύριακο ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πάρα πολύ καλή, υπό τες συνθήκες ,κατάσταση.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 24΄με εξαιρετικό σουτ του Σταύρου 20 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή. Στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο Κέδρος κινδύνεψε μόνο σε μια φάση όταν στο 35΄οι αντίπαλοι σημάδεψαν το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιάννου Παυλίδη.Το δοκάρι σημάδεψε και ο Αρμάντος στο 40΄με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με τις αλλαγές που έκανε ο προπονητής , αφού πέρασε στο παιχνίδι τον Jack Παπαδόπουλλο και τον Γιώργο Τόφκια , ο Κέδρος έκανε εξαιρετικά όμορφο παιχνίδι. Το 2-0 ήρθε στο 67΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αρμάντου 20 μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο 69΄ο Σταύρος έγραψε το 3-0 με δυνατό σουτ.Στο 81΄ο Γιώργος Τόφκιας σκόραρε το 4-0 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 88΄έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με δυνατό σουτ. Το τελικό αποτέλεσμα 5-0.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 41 βαθμούς.

20150215_162007 20150215_152701 20150215_162013 20150215_162018 20150215_162506

Ο αγώνας της Ε.Μ.Ανθούπολης με το ΘΟΙ Καπέδων δεν ολοκληρώθηκε αφού το γήπεδο ήταν ακατάλληλο λόγω των βροχών. Στα 45 λεπτά που παίχτηκε παιχνίδι η Ε.Μ.Α. ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1.

Στην ενιαία κατηγορία ο Κορμακίτης έχασε απο την Αναγέννηση Αγίου Δομετίου με 2-1.

Στο εφηβικό πρωτάθλημα ο Κέδρος κέρδισε τον Ευαγ.Παλλ.Αγίων Τριμιθιάς με 4-0