ΠΕΝΤΑΡΑ Ο ΚΕΔΡΟΣ – ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΕΣΗ

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Όγδοη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας της ΣΤΟΚ και η ομάδα μας συνέτριψε με 5-0, χθες στον Κοτσιάτη στα πλαίσια του Β΄Ομίλου, την ομάδα της Αμαθούς Αγίου Τύχωνα και σκαρφάλωσε μόνη στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σαφέστατα καλύτερος ο Κέδρος δημιούργησε και έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, προηγήθηκε στο 30’ με τον Σταύρο Στυλιανίδη – σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο αφού στο 44’ ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε πολύ ωραία το πέναλτι του Θεόδωρου Παπανικολάου ο οποίος δεν κατάφερε από την άσπρη βούλα να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό και ο Κέδρος κατάφερε να πετύχει ακόμη τέσσερα γκολ με τους Θεόδωρο Παπανικολάου (2) ο οποίος με συνολικά 9 τέρματα είναι και ο πρώτος σκόρερ του ομίλου, τον Αρμάντο Κατσιολούδη και τον Θεόφιλο Χρυσοχό.

Το επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι εκτός έδρας εναντίον της ομάδας του Φοίνικα Αγίας Μαρίνας