Πήρε το ντέρμπι ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Ένα πολύ άσχημο πρώτο ημίχρονο – Όταν σοβάρεψε στο δεύτερο ημίχρονο έριξε τέσσερα

Την Κυριακή 9 Νοεμβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Εθνικό Δευτεράς για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με φάση από τα αποδυτήρια αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Αρμάντος έκανε τη σέντρα από αριστερά  , ο Φίνος έκανε την ξυστή κεφαλιά και η μπάλα κτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι . Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και πίεσαν αρκετά τον Κέδρο. Στο 16΄καταφεραν να ανοίξουν το σκορ μετά από αδράνεια στην άμυνα μας. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι του Εθνικού έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανεβάσουν το σκορ, αλλά ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Γιάννος Παυλίδης κράτησε τον Κέδρο μέσα στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας σοβάρεψαν και πίεσαν αρκετά τους αντιπάλους.Μέχρι το 70΄η ομάδα μας είχε ακόμα δυο δοκάρια με τους Φίνο και Μιχάλη Πασχάλη. Στο 79΄ο Μιχάλης Πασχάλης σκόραρε το 1-1. Στο 80΄ο Σταύρος έκανε το 2-1 και στο 85΄ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ σκόραρε το 3-1 για την ομάδα μας. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 90΄από τον Αρμάντο.

Ο Κέδρος πέτυχε δύσκολη ανατροπή απεναντι σε μια ομάδα που παραδοσιακά μας δυσκολεύει. Τέλος Καλό Όλα Καλά για την ομάδα μας που έκανε το έξι στα έξι και έφτασε στους 18 βαθμούς.

Η Ε.Μ.Ανθούπολης αγωνίστηκε το Σάββατο 8 Νοεμβρίου και εξήλθε ισόπαλη 1-1 με το ΘΟΙ Καπέδων.

Η ομάδα των U17 του Κέδρου κέρδισε τον Παρθενώνα Λατσιών με 3-1σε φιλικό αγώνα.