Πήρε το Τρίποντο ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Έκανε αυτό που έπρεπε απέναντι στον Δικέφαλο Παλαιομετόχου

Την Κυριακή 30 Νοεμβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Δικέφαλο Παλαιομετόχου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 5΄με κεφαλιά του Μιχάλη Πασχάλη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στη συνέχεα οι ποδοσφαιριστές μας είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Στο 40΄ο Ηλίας Χ΄Ιωσήφ σημάδεψε το δοκάρι και στην επιστροφή της μπάλας ο Φίνος Μελάς σκόραρε το 2-0. Στο 43΄και στο 45΄ο Ηλίας και ο Φίνος έχασαν την ευκαιρία να ανεβάσουν το σκορ μετά από ισάριθμες σέντρες του Σταύρου από δεξιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κέδρος είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε κάποιες ευκαιρίες, με τον Γιώργο Πιττή στο 57΄(σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας) στο 66΄σουτ του Σταύρου και στο 75΄σουτ του Σταύρου με την μπάλα να κτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 80΄οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 αλλα στο 84΄ο Δημήτρης Πορτοκάλογλου έκανε το τελικό 3-1

Η ομάδα μας έφτασε σε 8 νίκες σε 9 αγώνες και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.

Η Ε.Μ.Ανθούπολης κέρδισε τον Άγιο Μάμα Ξυλιάτου με το ευρύ σκορ 15-3.

Στην Ενιαία Κατηγορία ο Κορμακίτης κέρδισε 4-1 τον Λένα Χανδριών