Πρώτη ήττα για τον Κέδρο – Έχασε από τον Απόλλωνα Λυμπιών

Τελευταία ενημέρωση από Mike Poullis

Έχασε το αήττητο του ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

Την Κυριακή 16 Νοεμβρίου ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας αντιμετώπισε τον Απόλλωνα Λυμπιών για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Π.Λ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισοδύναμο με τις δυο ομάδες να χάνουν κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν με γκολ από τα αποδυτήρια αφού στο 47΄κέρδισαν πέναλτι και έκαναν το 1-0. Οι ποδοσφαιριστές του Κέδρου αντέδρασαν άμεσα , αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σταύρος σκόραρε το 1-1. Στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε αρκετά και έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλα το γκολ δεν ερχόταν. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Γιάννος Αναστάση. Εκεί ο Απόλλωνας σκόραρε το νικητήριο τέρμα.

Απόλυες είχε και ο δεύτερος στην βαθμολογία Ροτσίδης Μάμμαρι αφού έχασε με 3-0 από τον Ευαγ. Παλληκ. Αγίων Τριμιθιάς. Ο Κέδρος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς και ο Ροτσίδης Μάμμαρι είναι δεύτερος με 16. Οι δυο ομάδες αναμετρώνται την ερχόμενη Κυριακή 23 Νοεμβρίου στην προσωρινή μας έδρα στον Κοτσιάτη.

16 βαθμούς έχει και η Ε.Μ.Ανθούπολης η οποία κέρδισε με 5-2 τον Δικέφαλο Παλαιομετόχου.

Στην Ενιαία κατηγορία Β΄όμιλος ο Κορμακίτης κέρδισε το ΘΟΙ Τσερίου με 3-0